Ο Πινέδα έπαιξε ως αλλαγή στην φιλική ήττα του Μεξικού από την Βραζιλία

Ο Ορμπελίν Πινέδα αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο της φιλικής αναμέτρησης του Μεξικό με την Βραζιλία που βρήκε νικήτρια την Σελεσάο με 3-2.

Ο χαφ της ΑΕΚ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 61ο λεπτό και βοήθησε την ομάδα να ανεβάσει την απόδοσή της, φτάνοντας πολύ κοντά σε ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Βραζιλία.

Οι Βραζιλιάνοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Αντρέας Περέιρα, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με το θέαμα στο δεύτερο μέρος να είναι καταιγιστικό.

Στο 54' ο Μαρτινέλι διπλασίασε το προβάδισμα της Βραζιλίας, όμως το Μεξικό ανέβασε στη συνέχεια την απόδοσή του και μείωσε σε 2-1 με τον Κινόνες στο 73', ενώ στο 90+2' οι Μεξικάνοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Μαρτίνεζ.

Οι Βραζιλιάνοι, όμως είπαν την τελευταία λέξη, αφού στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, το wonderkid της Σελεσάο, Έντρικ, χάρισε τη νίκη στους Βραζιλιάνους.

Η Πορτογαλία έγινε η Εθνική Ομάδα με τους περισσότερους ακόλουθους στο Instagram