Χρυσό μετάλλιο για τον Κύπριο πρωταθλητή του τζούντο Γιάννη Αντωνίου στο Πανευρωπαϊκό Κ21

Ο Κύπριος πρωταθλητής του τζούντο Γιάννης Αντωνίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία +100 στο Πανευρωπαϊκό Κύπελλο Κ21 μετά από 3 εντυπωσιακές νίκες.

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Τζούντο συγχαίρει τον Κύπριο πρωταθλητή για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου.

Εξάλλου, σύμφωνα με την Κυπριακή Ομοσπονδία Τζούντο, έπεσε χθες αυλαία στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Τζούντο, στο οποίο η αθλήτρια Έλια Κουτσόφτα κατάφερε να κερδίσει την αθλήτρια από την Βοσνία και να κατακτήσει την 9η θέση στα 52kg, ενώ στη συνέχεια μετά από δύο δυνατούς αγώνες έχασε στις λεπτομέρειες από τις αθλήτριες από Βουλγαρία και Τουρκία, οι αθλητές Γιώργος Πετρου ,Γιώργος  Μιχαηλίδης και Θεόδωρος Καλογύρου έχασαν στο δεύτερο γύρο από αθλητές της Βουλγαρίας και της Βοσνίας, ο αθλητής Ανδρέας Λοϊζου κέρδισε στον πρώτο γύρο τον αθλητή από την Τουρκία και έχασε στο δεύτερο γύρο από τον αθλητή της Ελλάδας, οι αθλητές Ιωσήφ Λάγος και Ευστάθιος Γιάγκου έχασαν στον πρώτο γύρο και στη συνέχεια αποκλείστηκαν.

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Τζούντο συγχαίρει τους νεαρούς αθλητές που συμμετείχαν στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα και αποδείξαν ότι το κυπριακό Τζούντο έχει γερές βάσεις, και συγχαίρει, παράλληλα το Σωματείο τους και τους γονείς τους που τους στηρίζουν.

Σημαντικό πλασάρισμα Τζιωρτζή στην πίστα της Ολλανδίας
Πρεμιέρα στο Wimbledon για τον Στέφανο
Παρίσι 2024: Στο διπλό των Ανδρών οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς
Τέλος απο τη Φενέρ ο Ντόρσεϊ-Η ανακοίνωση των Τούρκων
Η Ρωσία δεν στέλνει τζουντόκα στο «Παρίσι 2024»
Εκτός τελικού η Εθνική Γυναικών στο Ευρ. Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Μικρών Χωρών