Καταγγελία Μασεράνο-«Μπήκαν και μας έκλεψαν τα πράγματα»

Καθόλου καλά δεν ξεκίνησαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες, όσον αφορά το ποδόσφαιρο. Παρότι την επίσημη ιστοσελίδα των Ολυμπιακών Αγώνων υπήρχε ενημέρωση πως το ματς μεταξύ των δυο ομάδων είχε ολοκληρωθεί με σκορ 2-2, όλα άλλαξαν και σχεδόν δύο ώρες μετά τη λήξη του αγώνα, οι ομάδες επέστρεψαν για να αγωνιστούν για ακόμα δύο λεπτά και σαν να μην έφτανε αυτό, ακυρώθηκε και το γκολ της Αλμπισελέστε στις καθυστερήσεις μέσω χρήσης του VAR.

Μάλιστα, ο προπονητής της Αργεντινής, Χαβιέρ Μασεράνο, έκανε μια σοβαρή καταγγελία μετά το τέλος της αναμέτρησης, τονίζοντας πως τα μέλη της Αλμπισελέστε έπεσαν θύματα κλοπής παραμονές της πρεμιέρας με το Μαρόκο. Πιο συγκεκριμένα, ο Μασεράνο τόνισε ότι μπήκαν διαρρήκτες στα καταλύματα της ομάδας του μια ημέρα πριν από την πρεμιέρα και έκλεψαν διάφορα πράγματα από τα μέλη της αποστολής της Αργεντινής.

«Χθες μπήκαν στο προπονητικό μας κέντρο και μας έκλεψαν. Του Αλμάδα του πήραν τα πάντα. Ρολόι και διάφορα κοσμήματα. Δεν θέλαμε να πούμε τίποτα μετά την προπόνηση», δήλωσε ο Μασεράνο.

Πηγή: gazzetta

Iρλανδία-Αγγλία: Ο Κάρσλεϊ έγινε ήδη... viral, μπέρδεψε τους πάγκους των ομάδων
Μπαρτσελόνα: Πλησιάζει η επιστροφή του Ντε Γιόνγκ στη δράση
Ρούνεϊ: Δεν ξεχνά την τέχνη, απίθανο γκολ με τους Legends της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πένθος στη Λίβερπουλ: Πέθανε ο Ρον Γέιτς
Η Τσέλσι θα πληρώνει τον Στέρλινγκ για να αγωνίζεται στην Άρσεναλ
Nations League: Πάρτι της Ιταλίας στο Παρίσι, 3-1 τη Γαλλία
Το απόλυτο βίντεο με τα 900 γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο!
Στα κατεχόμενα ο Ροναλντίνιο για τα «διεθνή βραβεία κορυφής»
Νίκη Πορτογαλίας επί Κροατίας με το 900ο γκολ του Ρονάλντο-Όλα τα αποτελέσματα του Nations League