Ασταμάτητος ο Παυλίδης, δυο γκολ σε ένα λεπτό και επτά σε πέντε φιλικά με την Μπενφίκα

«On fire» Βαγγέλης Παυλίδης! Ο διεθνής Έλληνας σέντερ φορ αγωνίστηκε βασικός σε πέμπτο διαδοχικό φιλικό παιχνίδι της Μπενφίκα, αυτή τη φορά κόντρα στη Φέγενορντ στο «Ντα Λουζ» και βρήκε δις τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Έβδομο ανεπίσημο γκολ για τον 25χρονο επιθετικό, ο οποίος έχει σκοράρει σε κάθε του συμμετοχή με τη φανέλα των Αετών της Λισαβόνας.

Μάλιστα κόντρα στη Φέγενορντ ο Παυλίδης χρειάστηκε ένα λεπτό για να πετύχει δυο γκολ. Στο 13' μετά από γύρισμα του Ζοάο Μάριο ο Έλληνας striker πλάσαρε σε ανυπεράσπιστη από τερματοφύλακα εστία για το 2-0. Στο 14' ο διεθνής φορ ήταν στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή.

Πηγή: gazzetta