Ισόπαλες 1-1 οι δύο φιλικές αναμετρήσεις πριν την έναρξη του πρωταθλήματος

Με το ίδιο ισόπαλο σκορ έληξαν οι δύο φιλικοί αγώνες που έλαβαν χώρα την Κυριακή στο πλαίσιο της προετοιμασίας των κυπριακών ομάδων για τη νέα σεζόν.

Στο «Αντώνης Παπαδόπουλος στη Λάρνακα, Ανόρθωση και ΑΕΚ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, σε ένα παιχνίδι όπου η ΑΕΚ είχε καλύτερη απόδοση στο α’ ημίχρονο χωρίς ωστόσο να απειλήσει ιδιαίτερα, ήταν όμως η Ανόρθωση αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Σέρτζιο Κονσεισάο στο 38′ με εκτέλεση φάουλ.

Στην επανάληψη, παρότι η Ανόρθωση βελτιώθηκε χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες, η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 72’, όταν ο Καμπρέρα κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος, το απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς και ο Σολ που ακολούθησε την φάση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ούτε η αναμέτρηση στο κοντινό στο Στάδιο Αμμόχωστος ανέδειξε νικητή, με το φιλικό ανάμεσα σε Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΛ να λήγει 1-1.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο. Στο 47ο λεπτό η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ με τον Φερνάντες, για να ισοφαρίσει η ΑΕΛ με τον Παναγιώτη Ζαχαρίου στο 63′.

Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων