Σκόραρε δύο φορές και κλείδωσε την πρόκριση η Ομόνοια

Δεύτερη νίκη επί της Φέχερβαρ με σκορ 2-0 πέτυχε η Ομόνοια το βράδυ της Τετάρτης στην «MOL Aréna» του Σέκεσφεχερβαρ, στον επαναληπτικό αγώνα για τον Γ’ Προκριματικό Γύρο του Κόνφερενς Λιγκ.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 28’ ο Σεμέδο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ εντός περιοχής έπειτα από συνδυασμό με τον Σίμιτς, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κακουλλής έπειτα από ασταθή απόκρουση του Τοθ.

Η ομάδα της Λευκωσίας προκρίθηκε έτσι στα πλέι οφ της διοργάνωσης, έχοντας επικρατήσει επίσης με 1-0 στον πρώτο αγώνα στο ΓΣΠ.