Γκολ ο Σφιντέρσκι, γκολάρα ο Μέσι και η ευκαιρία της χρονιάς από Σουάρες στην γκέλα της Ίντερ Μαϊάμι

Δύο βαθμούς πέταξε η Ίντερ Μαϊάμι μένοντας στην έδρα της στο 1-1 με την Σάρλοτ σε ένα πολύ… ροκ παιχνίδι, όπου θα μπορούσε να κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57’ με τον άλλοτε φορ του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι, να βάζει την κόντρα σε σουτ συμπαίκτη του. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε δέκα λεπτά μετά με ένα καταπληκτικό σουτ του Λιονέλ Μέσι εκτός περιοχής.

Στο δωδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων η Ίντερ Μαϊάμι άγγιξε το γκολ της νίκης, αλλά ο Λουίς Σουάρες-εσχάτως με… πλατινέ μαλλί-απέτυχε να σκοράρει από τη μικρή περιοχή στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ.

Παρά την γκέλα της, η παρέα του «Λέο» παραμένει πρώτη στην ανατολική περιφέρεια έχοντας 65 βαθμούς σε 31 παιχνίδια, ενώ ακολουθεί η Κολούμπους Κρου με 57 βαθμούς σε 30 αγώνες.

Πηγή: sportfm.gr

Όλα στραβά κι ανάποδα για τον Λέμαν-Συνελήφθη μεθυσμένος, καταδικάστηκε και τώρα... χωρίζει
Λήξη συναγερμού με Κέιν-Προλαβαίνει τον αγώνα με την Άστον Βίλα
Έριξε ξεγυρισμένη πεντάρα και περιμένει η Μπενφίκα
Συντριβή για την Μπαρτσελόνα στο κάστρο της Παμπλόνα
Επέστρεψε στις νίκες η Άρσεναλ, ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ από τη Φούλαμ-Νίκη για την Έβερτον
Έγραψε ιστορία στην Premier League ο Πάλμερ-Έγινε ο πρώτος παίκτης που σκοράρει 4 φορές στο α' ημίχρονο
Νιουκάστλ – Μάντσεστερ Σίτι 1-1: Γκέλα για τους Πολίτες στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ»
Σε ελεύθερη πτώση η δημοφιλία του Εμπαμπέ στη Γαλλία-Ένας στους δύο Γάλλους έχουν θετική γνώμη για εκείνον
Ξεκάθαρος ο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους αξίζει τη Χρυσή Μπάλα»