Στα γραφεία της ΚΟΠ και ο πέμπτος κόκκινος φάκελος-Ποιες ομάδες εμπλέκονται

Αλυσιδωτές εξελίξεις προκύπτουν γύρω από το πολύκροτο θέμα των κόκκινων φακέλων, αφού στα γραφεία της ΚΟΠ έφθασε και πέμπτος κόκκινος φάκελος.

Όπως μετέδωσε χθες η OMADA, ο ένας κόκκινος φάκελος που απεστάλη στις 7 Ιανουαρίου στην Αστυνομία για διερεύνηση, αφορά ύποπτο αγώνα χειραγώγησης ανάμεσα σε Αγία Νάπα και Πάφο για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Coca-Cola.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Αυτοί είναι οι αγώνες των τριών κόκκινων φάκελων που έφθασαν στην ΚΟΠ

O συγκεκριμένος αγώνας, πραγματοποιήθηκε στις 27 Νοεμβρίου 2019, με την παφιακή ομάδα να κερδίζει στο τέλος με 0-3, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως όλα τα τέρματα σημειώθηκαν το δεύτερο ημίχρονο.

Οι υπόλοιποι τρεις φάκελοι, που επίσης παραδόθηκαν στα χέρια της Αστυνομίας για διερεύνηση, αφορούν τους αγώνες ΑΕΚ-Καρμιώτισσα στο κύπελλο, Ονήσιλλος-Διγενής για τη 13η αγωνιστική πρωταθλήματος β' κατηγορίας και Οθελλος-Ξυλοτύμπου επίσης για την ίδια αγωνιστική του πρωταθλήματος β' κατηγορίας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Το ξεκαθάρισμα της ΚΟΠ για τους κόκκινους φακέλους

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες της ιστοσελίδας μας, ο πέμπτος κόκκινος φάκελος αφορά το Ερμής-Διγενής Μόρφου, που διεξάχθηκε στις 7 Δεκεμβρίου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας για τον β’ όμιλο.

Στο συγκεκριμένο ματς, οι φτεροπόδαροι επικράτησαν με 4-2 της ομάδας της Μόρφου. Ωστόσο το αποτέλεσμα μέχρι τα τελευταία λεπτά ήταν στο 2-2 και η Ομάδα της Αραδίππου σκόραρε στο τελευταίο δεκάλεπτο με δύο πέναλτι.

ΒΙΝΤΕΟ: Συγκινεί ο 92χρονος που έζησε την Ομόνοια από τη μέρα ίδρυσής της-«Είναι θρησκεία για τον κόσμο της»
Προχωρεί σε έκτακτη Γενική Συνέλευση η Ανόρθωση-Καθοριστικές οι επόμενες κινήσεις
Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική