Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου, 2022 | Επικοινωνία
trans gif

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Europa Conference League

  07/10/2022 09:39
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Europa Conference League

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Europa Conference League

  07/10/2022 09:39

Οι μεγάλες νίκες της Παρτίζαν, της Κλουζ, της Σλόβαν Μπρατισλάβας, της Τζουγκάρντεν στη Γάνδη και της Φιορεντίνα στη Σκωτία ήταν τα σημαντικότερα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa Conference League.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των 8 ομίλων του Europa Conference League 2022/23 έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Χαρτς (Σκωτία)-Φιορεντίνα (Ιταλία)                0-3

RFS (Λετονία)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία)               0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Μπασακσεχίρ    7

Φιορεντίνα     4

Χαρτς          3

RFS            1

2ος όμιλος

Άντερλεχτ (Βέλγιο)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία)            0-1

Σίλκεμποργκ (Δανία)-Στεάουα Βουκ. (Ρουμανία)      5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Γουέστ Χαμ     9

Άντερλεχτ      4

Σλκεμποργκ    3

Στεάουα        1

3ος όμιλος

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ)   0-0

Βιγιαρεάλ (Ισπανία)-Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)    5-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Βιγιαρεάλ      9

Λεχ Πόζναν     4

Χαποέλ Μ.Σ.    2

Αούστρια       1

4ος όμιλος

Σλοβάτσκο (Τσεχία)-Νις (Γαλλία)                   0-1

Κολονία (Γερμανία)-Παρτίζαν (Σερβία)              0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

OΜΑΔΑ          Β.

Παρτίζαν       5

Νις            5

Κολονία        4

Σλοβάτσκο      1

5ος όμιλος

Ντνίπρο (Ουκρανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν)          2-2

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κϋπρος)       3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Αλκμάαρ        9

Ντνίπρο        4

Βαντούζ        2

Απόλλων Λ.     1

6ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)        3-0

Γάνδη (Βέλγιο)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)            0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Τζουγκάρντεν   7

Μόλντε         4

Γάνδη          4

Σάμροκ Ρ.      1

7ος όμιλος

Σίβασπορ (Τουρκία)-Μπαλκάνι (Κόσοβο)              3-4

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Κλουζ (Ρουμανία)           0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Μπαλκάνι       4

Σίβασπορ       4

Σλάβια Πρ.     4

Κλουζ          4

8ος όμιλος

Πιούνικ (Αρμενία)-Ζαλγκίρις Βίλν. (Λιθουανία)     2-0

Βασιλεία (Ελβετία)-Σλόβαν Μπρατ. (Σλοβακία)       0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Βασιλεία       6 

Πιούνικ        6

Σλόβαν Μπρ.    4 

Ζαλγκίρις Β.   1

Για να σχολιάσετε κάντε κλικ εδώ
 
Πίσω στην αρχή της σελίδας