Με τριάρα έκανε το νταμπλ ο Διγενής Μόρφου!

Το Κύπελλο Coca - Cola Γ' Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ πανηγύρισε ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου μετά την επικράτηση με 3-1 της Ολυμπιάς Λυμπιών.

Νταμπλ για την ομάδα της Μόρφου αφού κατέκτησε και το Πρωτάθλημα Γ΄ Κατηγορίας.

Στο 21ο λεπτό μετά από εξαιρετικό συνδυασμό τελικός αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Βασίλης Τριανταφυλλάκης που άνοιξε το σκορ για το Διγενή.

Στο 24ο λεπτό ο Δημήτρης Χατζησάββα πέτυχε το 2-0 για το Διγενή και στο 42ο λεπτό με απευθείας κτύπημα φάουλ ο Χρίστος Ευθυμίου το 3-0.

Η Ολυμπιάς Λυμπιών μείωσε σε 3-1 στο 80ο λεπτό με τον Ευθύμιο Γεωργίου.

Ολυμπιάς Λυμπιών: Μουντούκου, Κουής, Ολύμπιος, Γουεστλεικ, Κυπριανού (46' Παπαπερικλέους), Πεπέτσιος, Αχιλλέως, Γεωργίου, Πρατζιώτης, Πέζουνος, Οχένμπενκ (70' Πρέα)

Διγενής Μόρφου: Κιουρτζίδης, Θεοφάνους, Χριστοφή, Ευθυμίου, Πεσιρέβιτς, Αριστοδήμου (87' Μουλαζίμης), Τριανταφυλλάκης, Αργυρού, Γκουγκούρης, Πιερή, Χατζησάββας (70' Χατζηγεωργίου).

Οι προηγούμενοι τελικοί:
2017 – 2018: Ακρίτας Χλώρακας – Ονήσιλλος Σωτήρας…2-2 (2-4 πέναλτι)

Λύση συνεργασίας Ανόρθωσης με Thioune-Χάρισε μέρος των δεδουλευμένων του
Ανακοίνωσε εισιτήρια για τους δυο τελευταίους αγώνες η Ανόρθωση-«Αυτά τα sold out… θα είναι μόνο για μας»
Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές στα ντέρμπι των πλέι οφ και τα παιχνίδια του δεύτερού ομίλου
Ζητά εκ νέου την παραίτηση του Φοίβου Βάκη από εκπρόσωπος στην ΚΟΠ ο πρόεδρος της Apollon Ladies
Το πρόγραμμα της 13ης και 14ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο
Η θέση της Πάφου για τα συμβόλαια Ικόκο και Τάνκοβιτς
Δόθηκαν στοιχεία και πρόσωπα για τα στημένα στις Αρχές-Νέο καμπανάκι για τα δυο ματς που μπήκαν 21 γκολ
Κορυφώνεται η αγωνία για τον πρωταθλητή-Ψάχνει νίκη Ευρώπης η Ομόνοια, παίζει τα ρέστα του ο Άρης