Η ευχαρίστηση του Πάμπου και το σχόλιό του για τον Εθνικό

Δηλώσεις παραχώρησε μετά και το τέλος του αγώνα και τη νίκη της ομάδας του επί του Εθνικού, ο Πάμπος Χριστοδούλου.

Μεταξύ άλλων ο Κύπριος τεχνικός ανέφερε πως κέρδισε η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο καθώς και πως είναι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα παιχνίδι όπως το περιμέναμε, περισσότερο στη δύναμη. Και στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός είχε καλύτερα πατήματα και κατοχή μπάλας. Και στα 90 λεπτά φαινόταν πως είμαστε καλύτερη ομάδα στο γήπεδο. Θα έλεγα πως δεν υπήρχαν οι μεγάλες φάσεις. Στο τέλος που ήρθε το γκολ, κέρδισε η πιο καλή ομάδα σήμερα αλλά και ο Εθνικός στο 0-0 μπορούσε να σκοράρει γιατί ήταν ένα ανοικτό παιχνίδι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και τους παίκτες μου. Κερδίσαμε μια ομάδα που έδειξε ότι μπορεί να πάρει βαθμούς από μεγάλους αντιπάλους. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο που ταξίδεψε σε αυτή την παγωμένη Παρασκευή και ήταν δίπλα μας».

ΒΙΝΤΕΟ: Η ανάρτηση της ΑΕΚ με διπλό στο ΓΣΠ με προπονητή τον Μπεν Σιμόν
Στον τελικό κυπέλλου η Μπότεφ του Κέρκεζ
Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ-«Αν εγκριθεί το αίτημα του ΑΠΟΕΛ, θα αντιδράσουμε με ένταση»
Νέες σειρήνες για Πίττα-«Η ΑΕΚ ενδιαφέρεται και θα τον τσεκάρει σε αγώνα της ΑΪΚ»
Αναμένει το πράσινο φως από τον Αρχηγό για τη Βόρεια κερκίδα ο ΑΠΟΕΛ-Η ανακοίνωση των γαλαζοκιτρίνων
Επιστολή ΑΠΟΕΛ σε Αρχηγό για παραχώρηση της Βόρειας σε οικογένειες με παιδιά και συνταξιούχους
Σάρωσε τα βραβεία του ΠΑΣΠ ο Μιχάλης Χαραλάμπους-Τα αστέρια που έλαμψαν
Ζητά 2,200 εισιτήρια για τον τελικό πρωταθλήματος με τον ΑΠΟΕΛ η ΑΕΚ-To μπαλάκι στις Αρχές