Αγώνας για γερά νεύρα για Κοντίδη-Έπεσε στη 2η θέση, συνεχίζει τη μάχη

Έδαφος στην προσπάθεια για το χρυσό μετάλλιο, απώλεσε ο Παύλος Κοντίδης, καθώς στην 7η που πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί, δεν τερμάτισε, με αποτέλεσμα να πέσει στη 2η θέση.

Συγκεκριμένα, ο Κύπριος πρωταθλητής στην 7η κούρσα ιστιοδρομίας δεν τερμάτισε, με αποτέλεσμα να πάρει συνολικά ακόμη 20 βαθμούς ποινής και στο σύνολο 38, για να πέσει στη δεύτερη θέση.

Ελάχιστα πριν το τέλος της πρώτης κούρσας και ενώ ήταν δεύτερος, σταμάτησε για άγνωστο έως τώρα λόγο, με αποτέλεσμα να χρεωθεί DNF και 36 βαθμούς ποινής.

Ο Παύλος Κοντίδης, παραμένει παραμένει προσωρινά 2ος στην κατάταξη με 38 βαθμούς, ενώ καθοριστικές αναμένεται να είναι οι επόμενες δύο ιστιοδρομίες, στην προσπάθεια του για να πάρει κάποια μετάλλιο.

Δείτε αποτελέσματα:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Ρίχνεται ξανά στη μάχη ο Κοντίδης για το χρυσό-H δράση των Κύπριων αθλητών

Αντετοκούνμπο: O τραυματισμός, η Εθνική Ελλάδας και το Προολυμπιακό
BINTEO: Τήρησε την υπόσχεσή του ο Ντόντα Χολ και κέρασε ζελεδάκια την Τουρκάλα δημοσιογράφο
Έγιναν... καπνός μέσα σε λίγες ώρες τα εισιτήρια του Game 5 του Παναθηναϊκού με τη Μακάμπι