Δώστε του το MVP-Ο Γιάννης με νέα 30αρα οδήγησε τους Μπακς στη νίκη κόντρα στους Καβαλίερς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 34 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 37 λεπτά συμμετοχής, με 14/21 δίποντα και 6/7 βολές, έχοντας ποσοστά πάνω από το 60%.

Τα «Ελάφια» μπορεί να μην μπήκαν καλά στην αναμέτρηση, όμως διατηρούσαν επαφή με το σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν την επική αντεπίθεσή τους, φτάνοντας στην 24η νίκη τους την φετινή σεζόν.

Οι Καβαλίερς προηγήθηκαν με 59-52 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι Μπακς ήταν αφηνιασμένοι και με επί μέρους 21-40 ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση, παίρνοντας τα ηνία του αγώνα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του άντεξαν στο φινάλε την αντεπίθεση των Καβαλίερς που ήταν απελπιστικά άστοχοι από το τρίποντο (6/43, 14%), με τα «Ελάφια» να φεύγουν με ένα μεγάλο διπλό από το Κλίβελαντ.

Πολύ καλό ματς για τους Μπακς έκανε και ο Ντάμιαν Λίλαρντ που είχε 31 πόντους, 2 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ για τους Καβαλίερς ηγήθηκε για ακόμη ένα ματς ο Ντόνοβαν Μίτσελ με 34 πόντους, 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Πηγή: sdna.gr

Η αγκαλιά του Παπανικολάου με τον μικρό φίλο του Παναθηναϊκού που σκόρπισε χαμόγελα
Τένις: Ξεκούραστα στα προημιτελικά του Πεκίνου η Σαμπαλένκα
Tην πρώτη του νίκη μπροστά στον κόσμο του θέλει ο Άρης
Ο δρομέας που τερμάτισε τελευταίος στον Μαραθώνιο του Βερολίνου την Κυριακή, έγραψε ιστορία
«Από τις πιο σημαντικές εμπειρίες να είμαι ο πρώτος μαύρος σημαιοφόρος της χώρας μου στους Ολυμπιακούς»
Πέθανε ο παλαίμαχος ΝΒΑer και Hall of Famer Ντικέμπε Μουτόμπο
ΒΙΝΤΕΟ: Ο Ερντογάν έπαιξε μπάσκετ στα εγκαίνια για το νέο «σπίτι» του αθλήματος στην Τουρκία