ΒΙΝΤΕΟ: Τετράστερη Πάφος, έκανε ότι ήθελε και διέσυρε τη Δόξα

Σπουδαία νίκη για την Πάφο, η οποία έκανε τη δουλειά στο πρώτο ημίχρονο και με τρία γκολ τέλειωσε το παιχνίδι από το 23'.

Η παφιακή ομάδα με τη νίκη της έφθασε τους 10 βαθμούς και πάει με ψυχολογία και δυναμική στο ντέρμπι της Τετάρτης με τον ΑΠΟΕΛ.

Στο 18' μετά από σέντρα ο Μπρούνο με σουτ νίκησε τον Σισκόφσκι.

Στο 22’ ο Τάνκοβιτς διπλασιάσε τα τέρματα της Πάφου, με δυνατό σουτ εντός περιοχής.

Ένα λεπτό αργότερα, ο Μπρούνο πέτυχε δεύτερο προσωπικό γκολ και το τρίτο για την ομάδα του.

Στο 51΄η Πάφος κέρδισε πέναλτι για ανατροπή του Κυριάκου στον Ζάιρο. Ο αρχηγός των γαλάζιων της Πάφου ανέλαβε την εκτέλεση του, ήταν εύστοχος και πέτυχε το 4-0.

Oι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πάφος FC (Χουάν Κάρλος Καρσέδο): Ίβουσιτς, Ικόκο (58′ Δημητρίου), Κβίντα (46′ Γκολντάρ), Ρους, Μποτσκάι (74′ Μιχαήλ), Ναμ, Ντράγκομιρ (46′ Πέπε), Μπρούνο, Μάνγκα, Τάνκοβιτς, Ζάιρο (58′ Νταβό).

Δόξα (Μάκης Σεργίδης):  Σισκόφσκι, Μούσα (46′ Κυριάκου), Πάντιτς, Σιέλης (19′ Πούριτς), Αντωνιάδης, Στυλιανού, Αλσέους (70′ Ντζέντζε), Φοφανά, Ναμπί (46′ Ασάντε), Γκλεόφιλο, Τρούγιτς (76′ Αντουί).

Κβιλιτάια λαμπρός τον οδηγεί-Κέρδισε την Ομόνοια ο Άρης
Έσπασε την έδρα του ΑΠΟΕΛ με τον Φαράζ η ΑΕΚ
Με νίκες προχώρησαν Ομόνοια Αραδίππου, Ανόρθωση και ΑΕΛ στην Cyprus League by Stoiximan
Ολοκληρώνεται την Κυριακή με τρεις αγώνες η 6η αγωνιστική της Cyprus League
Ούγκο Μάρτινς: «Είμαι πολύ περήφανος, μόνο νίκη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ» (vid)
One Μακρής show με δώρο γενεθλίων για την ΑΕΛ ένα χατ-τρικ
«Κυανόλευκο» το βαρωσιώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Νέα Σαλαμίνα
Στην αποστολή της Ομόνοιας ο Γιόβετιτς ενόψει Άρη
Διπλό μεγάλης σημασίας για την Ομόνοια Αραδίππου με 2-1 κόντρα στην Ομόνοια 29ης Μαΐου