Αρνούνται να χάσουν!

H Eθνική μας ομάδα πόλο των ανδρών αρνείται να χάσει! Το μέταλλο της είναι τόσο ισχυρό που πλέον μπορεί να κοιτάει τον κάθε αντίπαλο στα μάτια. Αυτό έκανε και κόντρα στους Ούγγρους που έπαιζαν ξύλο σε όλο το ματς αλλά με τέρμα του Άγγελου Βλαχόπουλου στα πέντε δευτερόλεπτα πριν το τέλος η εθνική μας πήρε την ισοπαλία (8-8).

Το ματς ήταν για γερά νεύρα με τους Ούγγρους να καταφέρνουν να προηγηθούν με 2-1 στο τέλος της πρώτης περιόδου.
Ο Αλέξανδρος Γούνας έκανε το το 2-2 στα μισά της δεύτερης περιόδου, με τον Έντερλι να διαμορφώνει το 3-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ελλάδα - Ουγγαρία 8-8
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 1-1, 4-2, 2-3
Οι σκόρερ:
Ελλάδα: Βλαχόπουλος 3, Γούνας 2, Μουρίκης, Γεννηδουνιάς 2
Ουγγαρία: Ζαλνάκι, Χαράι 3, Έρντελι 2, Ντάνιελ Βάργκα 1

Δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε η Αυστραλία
Στο άλλο ματς του ομίλου η Αυστραλία τα βρήκε σκούρα κόντρα στους Ιάπωνες. Οι Ασιάτες τα έδωσαν όλα όπως και στο ματς με την Εθνική, αλλά άντεξαν μόνο για ένα ημίχρονο.