Ψυχωμένη Έβερτον, πλήγωσε Τότεναμ και... πρώην στις καθυστερήσεις

Η Τότεναμ ετοιμαζόταν να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης κόντρα στην Έβερτον στο "Γκούντισον Παρκ" χάρη στα γκολ του Ριτσάρλισον για την 23η αγωνιστική της Premier League, όμως ο Τζάραντ Μπράνθγουεϊτ ισοφάρισε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων κι έδωσε "χρυσό" βαθμό στα "ζαχαρωτά".

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Τζόνσον έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και με απευθείας σουτ ο Ριτσάρλισον νίκησε τον Πίκφορντ για το 0-1.

Στο 30', μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Βικάριο έδιωξε προς τα πίσω. Η μπάλα έφτασε στον Ταρκόβσκι, εκείνος έδωσε στον Κάλβερτ-Λιούιν, που με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Η Τότεναμ προηγήθηκε ξανά με τον Ριτσάρλισον λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους με 1-2. Ο Μάντισον έδωσε στον Βραζιλιάνο κι εκείνος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Ποστέκογλου στο 41'.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τις αντεπιθέσεις και στο 2ο μέρος, όπου η Τότεναμ είχε την μπάλα στα πόδια, αλλά δεν ήταν απειλητική. Εν τέλει, δικαιώθηκαν στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Μπράνθγουεϊτ να ισοφαρίζει στο 90+8'.

Πηγή: sport24

Τα παιδιά του Μαραντόνα θέλουν να μεταφέρουν τα λείψανά του σε μαυσωλείο στο Μπουένος Άιρες