Με το δεξί στην πρεμιέρα ο ʼρης με κεφάτο Καζιού

Θετικό ξεκίνημα για τον Άρη, ο οποίος στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικράτησε με 2-1 του Ολυμπιακού, σε αγώνα που διεξάχθηκε στο στάδιο ΓΣΠ.

Εκ των πρωταγωνιστών για τον Άρη ήταν ο Καζού, ο οποίος είχε συμβουλή στα δύο τέρματα της ομάδας του.

Η ομάδα της Λεμεσού άνοιξε το σκορ στο 36' με γκολ του Κβάσιουκ, ο οποίος μετά από ασίστ του Καζού, με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μολ.

Στο 42' της αναμέτρησης, ο Σικόρσκι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, μετά από δεύτερη ασίστ του Καζού παιχνίδι. Συγκεκριμένα, μετά από εκτέλση φάουλ του Καζού, ο σκόρερ με γυριστή κεφαλιά έκανε το 2-0,

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους αποτέλεσμα, ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα κατάφερε να μειώσει με τον Ευτυχίδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Γιώργος Πετράκης): Μολ, Κυριάκου, Σαμπίνια, Μουκτάρης (82′ Πεχλιβάνης), Μανρίκε, Κα (57′ Γουίλσον), Νάνι, Κονφέ (57′ Γκουστάβο ντα Κόστα), Σαρφό, Σάλι, Μάντζης.

Άρης (Λιάσος Λουκά): Βάνα, Γιάγκο, Σίλντεφελντ, Λόπεζ, Καζού, Μπογκντάν, Φράγκος (87′ Κρίστης Ανδρέου), Κβάσιουκ (58′ Σλόγκαρ), Μπάμπισκα (58′ Ιωσηφίδης), Σικόρσκι (87′ Μπράουν), Στεπίνσκι (65′ Σπόλιαριτς).

Σκόρερ: Ευτυχίδης 90+4 / Κβάσιουκ 36′, Σικόρσκι 42′

Κίτρινες: Σάλι / Σικόρσκι, Κβάσιουκ, Σπόλιαριτς, Γιάγκο.

Κατατέθηκε ο οκταμελής συνδυασμός Χατζηστεφάνου στην Ανόρθωση
Αυτές είναι οι ποδοσφαιρίστριες που έλαμψαν στο γυναικείο πρωτάθλημα-Κορυφαίος προπονητής ο Τσιακλής
Βγαίνει μπροστά και αφήνει αιχμές ο ΠΑΣΠ-«Ταφόπλακα στον αθλητισμό»
Τα δεδομένα για τα περί ενδιαφέροντος της ΑΕΚ Αθηνών για τον Πίττα
Διάστρεμμα ο Στεπίνσκι-Τα δεδομένα ενόψει τελικού κυπέλλου
Συνάντηση Ομόνοιας 29ης Μαΐου με ΓΣΠ-Στο ψάξιμο για τον αντικαταστάτη του Τούτιτς
«Πλεονέκτημα για την ΑΕΚ ότι θέλει μόνο νίκη, έδειξε ότι δεν καταλαβαίνει από έδρες»
Τρία παιχνίδια για την προτελευταία αγωνιστική στο δεύτερο γκρουπ
Δασκαλάκης: O ΑΠΟΕΛ έχει μεγάλο πλεονέκτημα, πέντε χρόνια χωρίς πρωτάθλημα είναι πολλά
«Ψηλά στη λίστα του ΑΠΟΕΛ για μεταγραφή ο Καρλίτος, έδειξε ενδιαφέρον και ο Άρης Θεσσαλονίκης»